​+90 (264) 272 45 45  ​info@carktipmerkezi.com

Burun estetiği, rinoplasti olarak da bilinen, karmaşık bir cerrahi işlemdir ancak şaşırtıcı derecede kısa bir toparlanma süreci gerektirebilir. Deneyimli bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirilen çoğu hastanın, ameliyat sonrası toparlanma sürecinin ne kadar hızlı olduğunu şaşırttığı görülür.

Burun estetiği sonrası hastalar genellikle hafif bir ağrı ve sızı hissederler. Bazı hastalar sadece şişmiş yüz ve burun dokularından kaynaklanan burun tıkanıklığı, şişlik ve yüzde ortaya çıkan morluktan şikayet ederler. Rinoplasti, yüz estetiğini dönüştürebilir ve solunum problemlerini giderme potansiyeline sahip güvenli ve oldukça popüler bir ameliyattır.

Ancak, her hasta için iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Ortalama bir hasta için burun estetiği sonrası iyileşme dönemi hakkında genel bir fikir sahibi olmak için bu yazıda bilgi edinebilirsiniz. İlk toparlanma süreci genellikle 1 hafta içinde tamamlanır. Bu süre içinde işten veya okuldan izin almanız gerekebilir. İyileşme sürecinde rahatlamaya çalışmak, başınızı yüksekte tutmak, burnunuza buz uygulamak ve dinlenmek önemlidir. Ayrıca favori televizyon programlarınızı izlemek gibi rahatlama yöntemlerine başvurabilirsiniz. İlk haftanın sonunda (bazen 2. haftanın sonunda) hastalar genellikle sonuçlardan memnun kalmaktadır.

Ancak, her cerrahi işlemde olduğu gibi, burun estetiği sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazı hastalar daha hızlı iyileşirken bazıları daha uzun bir süre gerektirebilir. Bu nedenle, ameliyat öncesi ve sonrası doktorunuzun talimatlarını dikkatlice takip etmek önemlidir. Ameliyat sonrası kontrolleri düzenli olarak yapmak ve doktorunuzla iletişimde olmak da iyileşme sürecini yönetmek için önemlidir.

Burun estetiği, yüz görünümünüzü dönüştürebilen ve solunum problemlerini giderme potansiyeline sahip olan etkili bir cerrahi işlemdir. Ancak, her ameliyat gibi, iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ve tam iyileşme için zaman gerekebilir. 

Ameliyatlarımız

Adenoidektomi

Tonsillektomi (Bademcik Ameliyatı)

Burun Estetiği

Kepçe Kulak Ameliyatı